25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Pioli merr drejtimin e ekipit nga Arabia Saudite

- Advertisement -

Pas vendimit për të ndarë rrugët me Marcelo Gallardo, Al Ittihad bie dakord për tre vjet kontratë për Stefano Pioli, raporton Fabrizio Romano

Është fillimi i epokës së re, projekti i ri ambicioz i filluar nga Al Ittihad me lojtarët që do të bashkohen së shpejti.

Siç u zbulua më 20 qershor, Pioli ishte kandidati kryesor për Ittihad dhe marrëveshja do të nënshkruhet më vonë sot.

Stefano Pioli udhëhoqi Milanin drejt Scudettos para dy sezoneve, duke u larguar në fund të sezonit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit