-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Përçarje brenda LDK-së para konventës, Haziri ia “ngreh veshin” Faton Bislimit: Kujdes kur na flet për vlerat rugoviane

Të dielën mbahet konventa e LDK-së, ku do të votohet për kryetar. Në garë janë Lumir Abdixhiku dhe Faton Bislimi.

Ky i fundit e ka kritikuar ashpër Abdixhikun për mënyrën se si e ka udhëhequr LDK-në, duke thënë se nuk po përkon me vlerat rugoviane, shkruan Demokracia.

Përmendja e vlerave rugoviane nuk i ka pëlqyer nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri.

Në intervistë për Insajderin, Haziri i dërgoi një mesazh Bislimit.

“Të ketë kujdes, kur na flet për vlera rugoviane”, tha ndër të tjera Haziri.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit