22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Për shumë vite e pafat në dashuri, lidhjet e dështuara të Rita Orës ndër vite dhe gjetja e dashurisë së vërtetë – regjisorin Taika Waititi

- Advertisement -

Rita Ora e kaloi periudhën e festave të fundvitit në Australi me të dashurin e saj, regjisorin e kompanisë Marvel, 46-vjeçarin Taika Waititi.

Çifti, të cilët filluan të takoheshin me njëri-tjetrin në fillim të këtij viti, kanë publikuar vazhdimisht imazhe të përbashkëta me njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe ai [Taika] tashmë ka marrë vulën e miratimit nga prindërit e Ritës, shkruan The Sun.

Më në fund duket si një dashuri e vërtetë për Ritën, të hyrat vjetore të së cilës thuhet se janë mbi 22 milionë funte, pas një sërë marrëdhëniesh fatkeqe dhe lidhje të dështuara në kërkimin e saj për ta gjetur atë – dashurinë e vërtetë.

Foto: Instagram

Ndërsa shikojmë prapa në historinë e saj të lidhjeve, ekspertët e marrëdhënieve zbulojnë se çfarë shkoi keq – dhe pse ylli i mrekullueshëm më në fund e ka takuar mashkullin e saj të jetës.

Bruno Mars

Foto: Arkiv

Rita ishte në lidhje me këngëtarin Bruno Mars për dy vjet deri në vitin 2011, përpara se të dy të zbuloheshin si muzikantë të suksesshëm ndërkombëtarisht.

Ajo ishte 18 vjeçe dhe ai 23, dhe ajo e përshkroi kohën e tyre së bashku si “një përvojë kaq e madhe” dhe “dashuri me shikim të parë”.

Bruno ishte një “i panjohur” në atë moment, i cili u punësua për të kompozuar këngë për të, por pavarësisht se kishte një marrëdhënie “të mrekullueshme”, “puna e pengoi” romancën.

Në vitin 2012, ajo i tha Bravo: “Ai ishte një kompozitor i vështirë… Mendova, “Uau, ky është thjeshtë djali më i madh në botë!”

Ata qëndruan të afërt pas ndarjes dhe janë mbështetës për karrierën e njëri-tjetrit.

Tina Wilson, një eksperte e marrëdhënieve dhe themeluese e aplikacionit të takimeve Wingman, beson se lidhja e tyre e dashurisë mund të kishte shkuar në distancë nëse do të kishin qenë në faza të ndryshme të jetës së tyre.

Ajo tha për The Sun: “Bruno dhe Rita mund të kenë punuar nëse do të ishin takuar më vonë, por ata ishin të rinj dhe kishin shumë punë për të bërë”.

“Fakti që ata qëndruan miq kaq të mirë tregon se ata shkuan më thellë sesa thjesht një tërheqje”, shtoi ajo

Eksperti i marrëdhënieve, Callisto Adams, shtoi se çifti ka të ngjarë të ishin “shumë të rinj për të vendosur”.

“Ndoshta dashuria nuk ishte shumë e përfshirë, por mirëkuptimi ishte në skenë me siguri”, shtoi ai.

Rob Kardashian

Në vitin 2012, këngëtarja në rritje ishte e lidhur me Rob Kardashian për disa muaj.

Megjithatë, marrëdhënia e tyre u përkeqësua pasi Rob hyri në Twitter dhe e akuzoi atë për tradhti – pretendime që ajo nuk iu përgjigj.

Kur u pyet për marrëdhënien e tyre, Rita pranoi se ajo “harroi” lidhjen e tyre pasi ishte “shumë jetëshkurtër” dhe ajo ishte e fokusuar në karrierën e saj.

Ajo tha për The Sunday Times: “Isha kaq e re. Ishte kënaqësi. Ishte shumë, shumë argëtuese, mendoj. Kjo është gjithçka që mbaj mend”.

Gjatë një interviste me Glamour, Rita pohoi se kishte qenë “si një fantazmë” gjatë romancës së tyre dhe “nuk ishte kurrë atje” – por këmbënguli se ata ishin ende “miqësorë”.

Tina vuri në dukje se kishte “shumë dramë publike rreth çiftit”, duke shtuar se Rita “e dinte qartë se kjo nuk ishte ajo që donte dhe vazhdoi”, prandaj më vonë e hodhi poshtë lidhjen.

Callisto vuri në dukje se pakënaqësia në një marrëdhënie mund të shkaktohet nga “mungesa e komunikimit ose respekti për njëri-tjetrin”.

Drake

Foto: MATRIX PICTURES

U raportua se Rita dhe krijuesi kanadez i hiteve, Drake kishin një “marrëdhënie flirtuese” në vitin 2012 – por asgjë zyrtare nuk u konfirmua.

Ajo performoi këngën e tij “R.I.P”, e cila shfaqte Tinie Tempah dhe ishte shkruar fillimisht për ish-të dashurën e tij Rihanna, përpara se ajo ta refuzonte.

Ndërsa dyshja ishin të lidhur në mënyrë romantike, Drake tha se ata ishin “miq të dashur”.

Ai tha për KISS FM: “R.I.P është një këngë që e shkrova fillimisht për Rihannën [por ajo] nuk e pranoi këngën… Rita shprehu interes për të dhe gjithçka që mund të bëj për Ritën, do ta bëj”.

Tina vuri në dukje se dukej se Rita dhe Drake kishin “një lidhje të fortë fizike”, por u duk se “emocionalisht ata ishin në vende të ndryshme”.

Calvin Harris

Foto: GETTY – CONTRIBUTOR

Rita dhe Calvin Harris ishin në lidhje për një vit pasi kishin punuar së bashku në vitin 2013.

Ai shkoi në Twitter për të njoftuar ndarjen e tyre në një postim të fshirë që atëherë, ku e përshkroi atë si “një grua të bukur, të talentuar” dhe i uroi asaj “gjithë të mirat”.

Megjithatë, gjërat morën një kthesë kur Rita pretendoi se Calvin nuk do ta linte t’i përdorte këngët që ata kishin punuar së bashku pa lejen e tij.

Calvin i kundërshtoi pretendimet në Twitter, duke shkruar: “Ju do të dini vetëm një anë të historisë… Unë zgjedh të mos flas me gazetat për çdo aspekt të jetës sime personale. Por dijeni se kisha një arsye të mallkuar”.

Pretendohet se kjo ishte, pjesërisht, një aluzion se ai donte më shumë privatësi – që besohet të ketë qenë shtytësi i ndarjes së tyre.

Tina tha: “Ndoshta të dyja palët këtu menduan se nuk po dëgjoheshin, kështu që kjo i dha fund marrëdhënies dhe kjo pati një efekt negativ dhe shkaktoi probleme në punë”.

Callisto shtoi se të punosh me partnerin nuk është gjithmonë e lehtë pasi mund të “ndërhyjë në komunikim dhe një marrëdhënie”.

Ricky Hil

Foto: GOTCHA IMAGES LTD

Rita ishte në lidhje me Ricky Hil, djalin e gjigantit të modës Tommy Hilfiger, për 13 muaj nga gushti i vitit 2014.

Pas ndarjes së tyre, besohet se ai i bëri një referencë të dyshimtë Ritës në këngën e tij “Superman”.

“Zemër, ti më ke më mirë se ato vajza të tjera. Tani e di që jam mjaftueshëm burrë sa të të kem ty si vajzën time”, ka thënë ai në një frazë të një prej këngëve të tij në vitin 2015.

Gjithashtu pretendohet se një grua vizatimore e cila u shfaq në klipin e këngës së tij “Walk Around Here” ishte Rita.

Ekspertja e marrëdhënieve, Tina beson se largimi nga Ricky ishte “vendimi i duhur” dhe i vinte keq për reagimin që mori.

Ajo tha: “Një ish i përbuzur ndonjëherë mund të bëjë komente të neveritshme për miqtë e përbashkët… ndërsa shumica e njerëzve duhet të merren me komentet në Facebook, ajo merr këngë të shkruara dhe të publikuara për të”.

Callisto vuri në dukje se ky lloj reagimi ndaj një ndarjeje ishte një shembull i “tipareve toksike që mund ose nuk mund të shmangeshin”.

A$AP Rocky

Foto: GETTY IMAGES

A$AP Rocky, emri i vërtetë Rakim Mayers, ishte i lidhur me Ritën në vitin 2015 – përpara se ai të bënte një goditje të ulët ndaj këngëtares në këngën e tij “Better Things”.

Ai ka cituar në këngën e tij: “Betohem se Rita Ora ka një gojë të madhe; Herën tjetër që e shoh atë mund ta mallkojë…jashtë”.

Më vonë A$AP Rocky pranoi se tekstet ishin “pa shije”, por ai “i qëndroi” asaj që tha, pasi u thirr nga Rita gjatë një interviste në radio.

Ajo tha për Hot 97: “Në të vërtetë nuk më intereson… Por nuk dua që njerëzit të mendojnë se është në rregull të flasin për femrat si ky. Nuk më intereson çfarë thua për mua. Unë nuk jap një bushtër fluturuese. Jam shumë e lumtur me atë që bëj dhe jam krenare për atë që jam dhe për atë që përfaqësoj”.

Callisto ndjeu se përgjigja e reperit ishte klasike e një “lidhjeje sipërfaqësore” pa përmbushje emocionale ose mirëkuptim që çon në një thyerje të besimit.

Tina ra dakord, duke vënë në dukje besimin si themelin kryesor të një marrëdhënieje.

“Një shkelje e kësaj, veçanërisht me detaje intime, ishte një veprim i ulët”, tha ajo. “Ajo tregon të meta të mëdha të karakterit të personit që u zhyt kaq poshtë. Nuk është çudi që Rita tani është me një burrë më të moshuar që është më i pjekur”.

Chris Brown

Foto: TNI PRESS LTD

Thashethemet romantike për Ritën dhe Chris Brown filluan pasi ata bashkëpunuan në hitin e saj, “Body On Me” të vitit 2015.

Klipi përfshinte skena të nxehta mes dyshes dhe sipas një burimi në atë kohë, ajo “e pëlqente kiminë e saj seksuale” me reperin.

Burimet i thanë Hollywood Life: “Rita mendon se Chris është jashtëzakonisht i talentuar dhe shumë i nxehtë, por ata janë më mirë si miq sesa të dashuruar”.

Tina dyshon se ata mund të kenë ndezur ndjenjat duke ngacmuar një romancë në TV, duke u shfaqur së bashku në tapetin e kuq dhe duke postuar një foto me fjalën “Bae” përpara se ajo të fshihej me shpejtësi.

“E gjithë zhurma në atë kohë ka të ngjarë të ketë ndihmuar ndarjen”, tha ekspertja e marrëdhënieve.

Travis Barker

Foto: INSTAGRAM

Bateristi i Blink 182, Travis Barker dhe Rita patën një romancë të stuhishme në vitin 2015, por thuhet se zgjati vetëm tri javë.

Ata u takuan pasi ai performoi në një lojë basketbolli në Los Angeles dhe filluan të takoheshin menjëherë pastaj.

Atij iu kërkua të “bënte një foto” me Ritën dhe tha se ishte i tërhequr pas saj sepse “padyshim që ajo është mahnitëse dhe e mrekullueshme”.

Travis i tha Daily Mirror se problemet e tij të angazhimit çuan në ndarjen e tyre, duke pranuar: “Unë nuk e kam atë dëshirën për të qenë në një lidhje 24/7”.

Tina shpjegoi se një marrëdhënie “nuk do të funksionojë kurrë” nëse të dyja palët “nuk janë në të njëjtën faqe”, duke shtuar: “Travis që herët e dinte se nuk ishte e duhura për të”.

Lewis Hamilton

Foto: GETTY – CONTRIBUTOR

Rita ishte e lidhur me garuesin e Formula 1, Lewis Hamilton, pasi ajo u pa duke e mbështetur atë në Çmimin e Madh të Abu Dhabi në vitin 2016.

Më vonë, The Sun siguroi fotografi të tyre në pushime së bashku në Mal të Zi dhe ata gjithashtu u fotografuan në një sërë ngjarjesh të tjera.

Lewis shpejtoi t’i minimizonte thashethemet, duke thënë: “Jeta ime e dashurisë nuk ekziston. Unë jam një punëtor, thjesht nuk kam kohë për të”.

Tina ishte e pasigurt nëse Lewis dhe Rita ishin një çift apo një “spektakël veror”.

Ajo shtoi: “Kjo marrëdhënie për Ritën mund të kishte qenë vendimi i saj për karrierën pasi bën lajme të mira për tabloidet dhe e mban emrin e saj në qendër të vëmendjes”.

Andrew Garfield

Foto: SPLASH NEWS

Andrew Garfield dhe Rita shkuan vetëm në një “varg takimesh”, por ajo thuhet se ishte “zemërthyer” nga ndarja e tyre në vitin 2018.

Ata festuan një Krishtlindje dhe u fotografuan duke ecur së bashku nëpër Londër.

Një burim i tha The Sun se ata i dhanë fund gjërave sepse “ai donte të bënte një jetë më private”, ndërsa Rita “e jeton jetën e saj në qendër të vëmendjes”.

Tina tha se nuk ishte çudi që lidhja e tyre nuk zgjati sepse ata ishin “të kundërt plotësisht”.

“Andrew duket një person i turpshëm dhe i rezervuar dhe Rita është shumë e mendimit dhe e sigurt. Ata ishin një përplasje personalitetesh”, vuri në dukje ajo.

Andrew Watt

Foto: REX FEATURES

Kantautori Andrew Watt, i cili shkroi hitin e Justin Bieber “Let Me Love You”, u takua fillimisht me Ritën për vetëm një vit deri në vitin 2017.

Ai ishte i impresionuar nga talenti i këngëtares, duke thënë: “Unë e shoh atë fjalë për fjalë si: Janis Joplin, Ella Fitzgerald, Donna Summer”.

Pasi Rita u takua me Andrew Garfield, dyshja u përpoqën të ringjallin romancën e tyre, sepse ata kujdeseshin thellësisht për secilin.

Një burim i tha The Sun: “Ata e dinë se ajo që kanë është gjëja e vërtetë… dhe atyre iu duk e çmendur të hidhnin tej atë që kishin”.

U pretendua se koha e saj me Garfield “i vuri gjërat në perspektivë” për Ritën – por nuk ishte menduar të ishte as me Watt.

Tina shpjegoi se “zakonisht fajin e kanë oraret e ngarkuara të punës” për prishjen e një marrëdhënieje, “edhe nëse dëshironi që ato të funksionojnë”.

Ajo tha: “Qëllimet e përbashkëta dhe shpesh interesat do të përcaktojnë se sa larg mund të shkojë marrëdhënia. Ndonjëherë ata thjesht nuk funksionojnë dhe nuk është faji i asnjë partneri”.

Taika Waititi

Foto: SPLASH

Besohet se Rita dhe Taika u takuan ndërsa ai po xhironte filmin e kompanisë Marvel, “Thor: Love And Thunder” dhe ajo ishte gjyqtare në “The Voice Australia”.

Çifti, i cili dyshohet se filloi lidhjen në mars të këtij viti, që atëherë kanë postuar një sërë fotografish të lezetshme së bashku.

Rita theu heshtjen e saj për lidhjen në shtator kur tha për “Vogue Austalia”: “Jam në një vend të mrekullueshëm në jetën time, kjo është gjithçka që do të them”.

Ndërkohë Taika mesa duket ka deklaruar se do të jetë “burri i saj i parë dhe i fundit”.

Ekspertët shpresojnë për këtë romancë të lulëzuar duke vënë në dukje se Rita duket “shumë e vendosur”.

Ajo beson se ylli mund të jetë “gati për t’u qetësuar” me dikë që është “një ndikim qetësues”.

“Shumica e ish-ve të saj ishin më të rinj dhe ajo ishte po aq e famshme për jetën e saj të dashurisë sa edhe për muzikën e saj”, tha Tina.

“Ka pasur shumë drama ndër vite dhe grindje publike me disa nga ish-at e saj dhe në kontrast të plotë, ajo duket se dëshiron një jetë private dashurie me Taikën”.

“Në fotot së bashku ata duken komod dhe nuk mund të mbajnë duart larg njëri-tjetrit. Nuk do të më habisë nëse ata shpallin një fejesë së shpejti”, tha ekspertja e marrëdhënieve.

Vëzhguesit kanë vënë re se dyshja kanë gjithashtu tipare të ngjashme të fytyrës, të cilat Tina thotë se mund të çojnë në “një ndjenjë besimi”.

“Nuk është e pazakontë që çiftet të duken njësoj; është diçka që i bashkon ata në një nivel të pavetëdijshëm”, shtoi ajo.

Callisto beson se mosha e Taikës mund të ndihmojë marrëdhënien e tyre pasi ai është “më i pjekur dhe më i qëndrueshëm” dhe duket se “përmbush nevojat e saj për mirëkuptim, komunikim, stabilitet dhe familjaritet”.

Ajo shtoi: “Kjo duket si një marrëdhënie premtuese – do të konfirmohet sapo ajo të thotë po”. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit