1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Pedri nuk do të ftohet nga Spanja për ndeshjet e nëntorit?

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente do të publikojë sot (e premte) listën e të ftuarve për ndeshjet e nëntorit.

Por, sipas Mudo Deportiv në këtë listë do të mungojë mesfushori i Barcelonës, Pedri.

20-vjeçari tash e disa muaj ka qenë jashtë fushës së gjelbër për shkak të lëndimit, megjithatë tani ai duket se ka lënë pas lëndimin.

Pedri, i cili ka qenë i lënduar për 71 ditë, u rikthe të shtunën ku luajti nga minuta e 57-të kundër Real Socidadit, kurse të martën ai luajti 30 minuta në Ligën e Kampionëve.

Pavarësisht rëndësisë së tij për ekipin spanjoll, Xavi ka kufizuar minutat e tij në rikthimin e tij për shkak të rekordit të tij të lëndimit.

De la Fuente e ka kuptuar situatën dhe e ka thirrur lojtarin për të biseduar me të, ku të dy ranë dakord të shtyjnë kthimin e tij në kombëtare deri në miqësoret në mars 2024.

De la Fuente ka punuar me Pedri në Lojërat Olimpike të Tokios në 2021.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit