12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Peci i Zveçanit s’del në punë: S’e kam menduar dorëheqjen

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, ka thënë se sot nuk ka dalur në punë për shkak të vikendit.

Në një prononcim për Klankosova.tv, Peci tha se përkundër diskutimeve për mundësinë e zgjedhjeve të parakohëshme, një gjë të tillë s’e ka menduar ende.

“Për bese ne s’e kemi menduar atë. Nuk mund të them diçka përfundimisht. Na duhet të bisedojmë me kabinet”, tha Peci.

Kujtojmë se kryeministri i vendit, Albin Kurti, mbrëmë për NBC tha se nuk e përjashton mundësinë për zgjedhje të parakohshme në veri, por sipas tij “ato duhet jenë fer, demokratike dhe të lira”.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit