28.7 C
Saturday, July 27, 2024

Pas Bayernit, skuadra nga Liga e tretë gjermane eliminon edhe Eintracht Frankfurtin

Historia e jashtëzakonshme e FC Saarbrucken vazhdon pasi ata eliminuar një tjetër skuadre të madhe të Bundesligës nga DFB-Pokal të mërkurën.

Skuadra gjermane, e cila luan në Ligën e tretë shkaktoi një tjetër tronditje të madhe duke eliminuar Eintracht Frankfurtin me rezultat 2:0.

Ishte pikërisht kjo skuadra që eliminoi Bayern Munichun në raundin e fundit.

Kai Brünker përfitoi përfitoi nga mbrojtja e mysafirëve për t’u dhënë epërsinë mikpritësve në minutën e 64-të, përpara se të dyfishonin epërsinë kur Luca Kerber goditi 14 minuta më vonë.

“Vrasësit” e gjigantëve tani përparojnë në çerekfinale, duke u bërë vetëm skuadra e tretë e nivelit të tretë që ka kaluar në këtë fazë, me Paderborn që e ka arritur këtë sukses të fundit në vitin 2018.

Te Saarbrucek aktivizohet edhe futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë U21, Tim Civeja, i cili nuk u aktivizua në këtë ndeshje.