0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Leverkuseni e Xhaka në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë

Bayer Leverkusen dhe Granit Xhaka mposhtën Paderborn me rezultat 3-1 për tu kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë.

Victor Boniface hapi rezultatin për Leverkusen në minutën e 12-të të lojës, derisa Exequiel Palacios e dyfishoi epërsinë e vendasve.

Sebastian Klaas ngushtoi epërsinë, përpara se Patrik Schick të vuloste dilemën e fituesit.

Xhaka kompletoi ndeshjen te Leverkuseni.

Ndërkohë te Paderborni i Bundesliga 2, startuan Florent Muslija dhe Visar Musliu.

Mbrojtësi Musliu kompetoi ndeshjen, ndërsa Muslija luajti deri në minutën e 68-të.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit