30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Pamje të patransmetuara më parë: Ushtarët turq të KFOR-it ruajnë kufirin mes Kosovës e Serbisë (Video)

- Advertisement -

Televizioni turk “Haber Global” ka qëndruar në kufi në mes Kosovës dhe Serbisë, nga ku ka sjellë pamje interesante.

Në kufirin, që është goxha problematik, po qëndrojnë ushtarët e Turqisë, të cilët shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Në pamjet që ka servuar televizioni turk, shihen disa autoblinda të KFOR-it turk dhe disa ushtarë turq, të cilët po qëndrojnë në gjendje gatishmërie.

Përkundër motit të vështirë me shi e mjegull, ushtarët turq të KFOR-it kanë ngritur disa vendqëndrime, nga ku përcillet kufiri me Serbinë.

Për më shumë, shikojeni pamjet në videon e mëposhtme:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit