21.9 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Pamje të frikshme nga djegia e shtëpive në ShBA, zjarri kaplon gjithçka

- Advertisement -

Dhjetëra mijëra njerëz janë zhvendosur dhe qindra shtëpi janë shkatërruar nga zjarret e mëdha që janë përhapur në Kolorado të Shteteve të Bashkuara.

Zjarret që po përhapen shpejt janë të përqendruara në distriktin Boulder, në veri të Denverit dhe zyrtarët thonë se ka gjasa për persona të vdekur e të lënduar përderisa flakët po përhapen.

Rreth 30.000 njerëz në qytezat Louisville dhe Superior u udhëzuan që të largohen nga shtëpitë e tyre të enjten, ndërsa guvernatori Jared Polis e ka shpallur gjendjen emergjente, shkruan BBC,

https://www.bbc.com/news/av-embeds/59834897/vpid/p0bdrjq1

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit