24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Osmani e uron presidenten e parë grua në Meksikë: Shpresoj për një mundësi bashkëpunimi të zgjeruar mes vendeve tona

- Advertisement -

Claudia Sheinbaum, shkencëtare për klimën dhe kolege e afërt e presidentit popullor në largim, Andres Manuel Lopez Obrador, i fitoi një shumicë dërrmuese votash zgjedhjet, duke u bërë presidentja e parë grua e Meksikës.

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka uruar presidenten e sapozgjedhur duke shpresuar se presidenca e saj do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim me Kosovën.

“Urime Presidentes së zgjedhur në zgjedhjen e saj historike si presidentja e parë grua e Meksikës. Në një botë që përballet me shumë sfida, është frymëzuese të shohësh më shumë gra që marrin role udhëheqëse. Shpresoj se presidenca e saj do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim të zgjeruar mes vendeve tona”, ka shkruar Osmani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit