16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

OIK në Ditën Ndërkombëtare të Infermierëve: Infermierët kanë dëshmuar se janë potencial i jashtëzakonshëm profesional

- Advertisement -

Oda e Infermierëve të Kosovës, u ka uruar mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor Ditën Ndërkombëtare të Infermierisë.

Përmes një postimi, OIK ka thënë se infermierët kanë dëshmuar se janë potencial i jashtëzakonshëm professional, si dhe të pazëvendësueshëm e thelbësor në përmirësimin e shëndetit.

Ndryshe, OIK ka shkruar se do të jetë mbështetës i vazhdueshëm i infermierëve, në ngritjen e kapaciteteve profesionale.

“Tërë jetën të përkushtuar ndaj pacientëve të të gjitha moshave, infermierët kanë rol të pa zëvendësueshëm dhe thelbësor përmirësimin e shëndetit, edukim sa më të mirë shëndetësor dhe parandalim të sëmundjeve”, thuhet ndër tjerash.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit