18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

Norvegjia, Irlanda dhe Spanja do ta njohin shtetin palestinez, Izraeli paralajmëroi pasoja të rënda

- Advertisement -

Ministri i Jashtëm izraelit, Israel Katz, urdhëroi kthimin e menjëhershëm të ambasadorëve izraelitë në Norvegji, Spanjë dhe Irlandë, kjo pasi këto shtetet njoftuan për njohjen e shtetësisë së Palestinës.

Katz ka thënë se do të kenë konsultime me ambasadaroët në fjalë dhe paralajmëroi për “pasoja të rënda”.

“Unë po dërgoj një mesazh të qartë sot: Izraeli nuk do të jetë i vetëkënaqur kundër atyre që minojnë sovranitetin e tij dhe rrezikojnë sigurinë e tij”, tha ai, shkruan Reuters.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit