1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Një skenar i vështirë, por që Kosovën mund ta kualifikojë në Evropianin 2024

Mbrëmë Kosova ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Izraelit, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimin në Euro 2024.

Golin e fitores për “Dardanët” e shënoi Milot Rashica në minutën e 41-të të ndeshjes.

Ani pse mund të jetë një skenar i rrallë, por i mundur me të cilin Kosova mund të kualifikohet në Euro 2024:

Nëse Zvicra humbet ndaj Izarelit dhe Kosovës, 2 ndeshjet e mbetura për helvetikët, dhe në të njëjtën kohë, Izraeli nuk grumbullon më shume se 5 pikë në 3 ndeshjet e mbetura.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit