24.8 C
New York
Friday, May 24, 2024

Buy now

Një Peugeot 205 i vitit 1984 është shitur rreth 265 mijë euro

- Advertisement -

Një Peugeot 205 i vitit 1984 është shitur për një vlerë të pabesueshme prej 227,250 £ (rreth 265,000 euro).

Siç bëhet e ditur, modeli sportiv është një nga vetëm 200 edicionet ‘Homologation Specials’ të prodhuara nga gjiganti francez i makinave.

Vetura që thuhet se ka më pak se 10,000 milje (rreth 16 mijë kilometra), tani ka arritur një rekord të ri ankandi në Mbretërinë e Bashkuar.

“Është një xhevahir i rrallë dhe i kërkuar nga koleksionistët dhe entuziastët e automobilave”, kanë thënë nga shtëpia e ankandeve.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit