7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Netanyahu: Nuk ka vend në Gaza që ne nuk do ta arrijmë

Në një video të postuar në X sot, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dha një ton sfidues, “Na u tha se nuk do të arrinim në qytetin e Gazës. E arritëm. Na thanë se nuk do të hynim në Shifa. Ne hymë”, tha ai, duke iu referuar spitalit Al-Shifa në qytetin e Gazës.

“Nuk ka vend në Gaza që ne nuk do ta arrijmë”, tha Netanyahu. “Nuk ka asnjë fshehje, asnjë strehë, nuk ka strehim për vrasësit e Hamasit”.

Shefi i OKB-së për Ndihmën Humanitare tha sot se ishte i tmerruar nga raportet e bastisjes së sotme në spital, pasi mbështetja ndërkombëtare për ofensivën e Izraelit fillon të gërryhet, raporton NBC News, transmeton Klankosova.tv.

Netanyahu shtoi se ai kishte folur me Biden dhe se Izraeli nuk do të dorëzohet derisa Hamasi të eliminohet dhe pengjet të kthehen.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit