20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Nesër përkujtohet dëshmori Halim Brahimi-Çaka

Nesër 20.05.2023 ditë e shtune bëhen 24 vite nga rënia heroike e dëshmorit Halim Brahimi-Çaka, nga fshati Kozhicë i Skenderajt.

Fillimisht do të bëhen homazhet tek kompleksi memorial i dëshmorëve në Marinë, pastaj nga ora 10:00 në fshatin Kozhicë te lapidari, aty ku filluan luftime dhe ku ra për të mos vdekur kurrë dëshmori Halim Brahimi-Çaka.

Njoftimi nga Familja e dëshmorit:

Të ndëruar familjarë të Dëshmorve , Invalidve e Veteranë , bashkë qytetarë të Fshatit Kozhicë , qytetarë të komunes së Skenderajtë -Drenasit dhë të gjithë trojeve shqiptare ku do që janë , ju njoftojë se :
Me daten 20 Majë 2023 të shtunen bëhën 24 vite nga renja Heroike e Dëshmorit të kombit Shqiptarë
Halim Brahimi – Çaka , nga Kozhica e Skenderajtë
Homazhet do të bëhën ne Kompleksin memorial të Dëshmorve ne Marinë të Skenderajtë !
Në ora 10:00h , pastaj do të kalojm në fshatinë Kozhicë të labidari ku atu nisën luftimet dhe është vendi i rënjes së Dëshmorit Halim Brahimi -Çaka .

Qytetarët e fshatit Kozhicë transportin e kanë të Marketi Marigona në fshatë me Kompanin transportuse Jonitravel Jonitravel
Ardhja juaj ndëron Dëshmoret dhe familjartë e tyre !
Me respekt : Patriot H Brahimi

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit