16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Ndeshja e 50-të pa humbje për Bayer Levekusenin

- Advertisement -

Bayer Leverkuseni e ka arritur edhe ndeshjen e 50-të pa humbje gjatë këtij sezoni.

Ekipi ku luan Granit Xhaka, ka fituar me rezultat 0:5 si mysafir i Bochumit.

“Farmacistët” janë shpallur kampionë të Bundesligës për herën e parë në histori.

Aktualisht skuadra e drejtuar nga trajneri Xabi Alonso i ka të grumbulluara 87-të pikë apo 15 më tepër se Bayern Muncheni.

Leverkusen është në lojë edhe në dy gara tjera.

Më 25 maj, do të ballafaqohet në finalen e Kupës së Gjermanisë (DFB Pokal) kundër Kaiserslauternit.

Kurse, tri ditë më herët, do të jetë një përballje tejet e rëndësishme kundër Atalantas, në finalen e Europa League.

Kjo finale ndryshe do të jetë edhe përballje e dy shqiptarëve, pasi që përballë njëri-tjetrit do të luajnë Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit