12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Mundësia për zgjedhje, Limaj: Me këtë opozitë kështu, kurrë!

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka hedhur kritika ndaj opozitës, të cilët sipas tij, kanë “kompleksin e padijes”.

Duke iu përgjigjur pyetjes se a ka mundësi për zgjedhje në Kosovë, Limaj e krahasoi opozitën kosovare me atë në Shqipëri.

“Qysh ki me pas një vend ku një opozitë ka një komples të çuditshëm, ose e ka kompleksin e padijes. Unë s’e kuptoj. Qysh menoni ju në parlament të Kosovës me kan dikushi pa e ba betejën poliitke. Një opozitë e cila bën betejë politike ka për obligim për 50% të qytetarëve, të popullit opozitar dhe të Kosovës si shtet, me dal me dhënë shpjegimin. Me qit opozitën qeshtu, a e keni pa çka ka ndodh në Shqipëri?! Me këtë opozitë kështu bash kurrë. Bash kurrë (mundësi për zgjedhje)”, deklaroi ai në “Këndi i Debatit” në Tëvë 1.

Kreu i Nismas tha se është detyrë edhe e opozitës të shpjegojë gjendjen ekonomike të qyteteve të Kosovës, e jo vetëm kryeministri Albin Kurti.

“Pse opozita nuk e merr obligim sikur Qeveria sikur që tha me dal me spjegu marrëveshjen. Me dal me spjegu gjendjen ekonomike në qytete të Kosovës. E ka obligim. Nuk e ka veq Albini. Nuk e du unë një opozitë që rreh e fërkon duart thotë shyqyr që po gabon Albini, e qysh don me u ndërtu ti veç në gabimet e tij?!”, tha Limaj.

“Hajt mi thuaj katër aktivitete të opozitës për dialogun jashtë parlamentit…hajde ma thuaj për zhvillimet ekonomike një aktivitet të opozitës”, pyeti tutje ai.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit