4 C
New York
Sunday, February 25, 2024

Buy now

“Mumjet aliene në Meksikë”, shkencëtarët këmbëngulin se janë të vërteta (Video)

Interesi global për kufomat e mumifikuara të “alienëve” të gjetur në Peru në vitin 2017 dhe të paraqitura së fundmi në Kongresin e Meksikës vazhdon pasi shkencëtarët që ekzaminuan gjetjet u thirrën sërish sot për të shpjeguar dhe vërtetuar se ato janë “të vërteta”.

Një seri studimesh laboratorike të kryera nga mjekët meksikanë mbi mbetjet e qenieve të supozuara jo-njerëzore konfirmuan se mumiet janë fizikisht të veçanta dhe se ADN-ja e tyre është nuk ka lidhje me asgjë tokësore.

Gjetjet shkencore u prezantuan në Kongresin e Meksikës mesazhin e fundit, megjithatë, shumë në komunitetin shkencor nuk janë të bindur dhe vënë në dyshim rezultatet e studimeve.

Këtë të enjte, ekipi shkencor i Dr. Jose Zalce Benitez dhe eksperti i vetëshpallur i UFO-ve, Jaime Maussan, u thirrën në një seancë të mëtejshme për të provuar përsëri se mumiet me të vërtetë i përkasin qenieve jashtëtokësore.

Studiuesit prezantuan fotografi të reja dhe rreze X, duke theksuar se pamjet vërtetojnë se mumiet e Clara dhe Maurizio, siç janë quajtur, “janë reale”.

Ekspertët thanë gjithashtu se ADN-ja e tyre është ‘hibride’

“Ne kemi një qenie hibride, kemi qenie të tjera që janë dukshëm më të avancuara se ne… kemi të bëjmë me diçka vërtet të jashtëzakonshme”, tha Maussan.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit