10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Muja: Osmani dhe Kurti ndajnë pikëpamje të njëjta për raportet me ShBA-të

- Advertisement -

Deputeti i VV-së, Armend Muja, ka mohuar pretendimet se në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentes Vjosa Osmani ka mospajtime.

Ai ka vlerësuar se të dy krerët institucionalë mendojnë njëjtë për raportet me ShBA-të.

“SHBA-ja është një partner jetik i Kosovës. Edhe LVV-ja edhe kryeministri Kurti edhe presidentja Osmani e ndajmë një pikëpamje të njëjtë”, ka thënë Muja në DPT te Fidani në ATV.

Ajo ka komentuar edhe kërkesën e opozitës për zgjedhje të reja.

Sipas tij, tri partitë opozitare çdo javë kërkojnë zgjedhje.

Nuk ka javë që opozita nuk ka folur për zgjedhje. VV-ja do të jetë njësoj, si shkuam në zgjedhje si tash apo gjatë zgjedhjeve të rregullta. Edhe pozita e di se si shkohet në zgjedhje, Kuvendi duhet të shpërbëhet”, ka thënë Muja.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit