22.7 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Motorola njoftoi lansimin e një telefon të ri, “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”

- Advertisement -

Motorola ka prezantuar një smartphone surprizë të përshtatur “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Moto E14 që po debuton në Evropë; por jo edhe në SHBA.

Moto E14 është një pajisje e thjeshtë me një çmim prej rreth 88 dollarë.

Ai përmban një çip Unisoc, i njëjti që gjendet në paraardhësin e tij, Moto E13.

Moto E14 ka 2 GB RAM dhe është i kufizuar në Android 14 Go Edition, një version i lehtë i Android.

Smartphone i Motorola-s përmban një panel LCD 6,56 inç IPS me rezolucion HD+.

Ka një shpejtësi rifreskimi 90 Hz dhe mbrohet nga Gorilla Glass 3.

Pajisja ka një vlerësim IP52, duke e bërë atë të papërshkueshëm nga uji.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit