0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

“Mos kqyrni majtas e dhjathtas, votoni”, Tahiri del me thirrje për deputetët

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u ka bërë thirrje deputetëve të gjitha partive që ta votojnë rezolutën për rritje të koeficientit.

Ai ka thënë se vendi është në situatë të rëndë ekonomike dhe punëtoret e administratës shtetërore nuk po mund t’ia dalin.

Postimi i plotë:

Sot, në rendin e ditës e kemi Rezolutën e prezantuar nga GP i AAK-së ku kërkohet rritja e koeficientit nga 105 në 129 euro.

– Duke ditur që jemi në një situatë të rend ekonomike në vend;

– Faktin që punëtorët në administratën e shtetit menxi po e lidhin muajin me muaj;

– Duke vlerësuar që edhe raportet e fundit të Bankës Botërore po kërkojnë që të shmangët një kolaps ekonomik, vlerësojmë se: është tepër me rëndësi që sot kuvendi të votoj rezolutën ku  kërkohet të rritet koeficienti nga 105 ne 129”.

Deputet, mos kqyrni majtas e djathtas por votoni, PËR

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit