4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Miratohet në lexim të parë buxheti për vitin 2024

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, pas diskutimeve mbi 11 orë e kritikash ndërmjet pozitës dhe opozitës, me shumicë votash kanë miratuar në lexim të parë projektbuxhetin për vitin 2024.

Buxheti u miratua me 62 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Në momentin e votimit deputetët e opozitës lëshuan sallën e Kuvendit.

Buxheti për vitin 2024 do të jetë 3 miliardë e 314 milionë euro.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit