9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Ministrja Haxhiu publikon listën e pasurive të konfiskuara të Milan Radojçiqit

- Advertisement -

Ministrja e Drejtësis, Albulena Haxhiu, ka berë publike listën e gjatë të pasurisë së konfiskuar të Milan Rajodoçiçit.

Haxhiu theksojë se kjo pasuri është berë ndërkohë që qytetarët serb kanë qenë të përdorur përmes frikës, kërcenimit dhe shantazhit.

Ajo gjithashtu shtoi se kjo epoka ka marrë fund dhe se të gjithë kriminelët do të ndëshkohen.

Postimi i plotë i Ministrës:

Dokumentet më poshtë janë lista të gjata të pasurive të shumta të konfiskuara dhe sekuestruara të një kryekrimineli që vet është bërë milioner ndërkohë që qytetarët e komunitetit serb i ka përdorur përmes frikës, kërcënimit dhe shantazhit.

Pra, për vete milioner përmes krimit e qytetarëve terrorin dhe varfërimin. Por, kjo epokë ka marrë fund. Ka ardhë koha që qytetarët të jetojnë të qetë e kriminelët të ndëshkohen.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit