33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Ministri i Brendshëm iranian: Ende jemi në kërkim të helikopterit

- Advertisement -

Të dielën, helikopteri që transportonte presidentin iranian, Ebrahim Raisi është përfshirë në një incident gjatë vizitës së tij në Azerbajxhanin Lindor.

Ministri i Punëve të Brendshme të Iranit, Ahmad Vahidi, ka bërë të ditur se “skuadra të ndryshme shpëtimi” janë ende në kërkim të helikopterit.

Duke folur për televizionin shtetëror iranian, Vahidi thotë se do të duhet “kohë për të arritur në vendndodhjen e helikopterit” për shkak të “kushteve të këqija të motit dhe mjegullës në zonë”.

“Gjërat janë nën kontroll dhe ekipet e shpëtimit po bëjnë punën e tyre. Shpresojmë që kjo të bëhet sa më shpejt,” shton ai, shkruan BBC.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit