-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Mimoza Kusari pas takimit me homologët rajonalë: Po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në takimin e sotëm të përbashkët të Komiteteve të Punëve të Jashtme dhe BE-së në Prishtinë kanë trajtuar çështjet jetike të bashkëpunimit rajonal, integrimit në BE dhe vlerave euroatlantike.

Kusari-Lila tha se duke u angazhuar në diskutime me homologët tanë, ne po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së.

“E emocionuar për të trajtuar çështjet jetike të bashkëpunimit rajonal, integrimit në BE dhe vlerave euroatlantike në Takimin e sotëm të Përbashkët të Komiteteve të Punëve të Jashtme dhe BE-së në Prishtinë. Duke u angazhuar në diskutime me homologët tanë, ne po forcojmë rrugëtimin tonë drejt BE-së”, ka shkruar ajo në “X”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit