1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Mehmetaj publikon statistika të cilat Qeveria Kurti nuk do donte t’i shihte

Gazetari Lirim Mehmetaj përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka publikuar disa statistika që siç thotë ai “statistika që nuk ua tregon qeveria”.

Mehmetaj ka publikuar një tabelë ku tregon vendet e Ballkanit Perëndimor dhe implementimin e parimeve ligjore bazë dhe përafrimin e legjislacionit me atë të Bashkimit Evropian.

Ajo që është për t’u shqetësuar është pozita e Kosovës në këtë tabelë e cila e bën “luftën për vendin e fundit” me Bosnjën në këtë tabelë.

Më poshtë mund t’a shihni tabelën ku shihet se Kosova, në tri vende, mban fusha që shënon zero (0).

Postimi i plotë i gazetarit Mehmetaj:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=7247430245275448&id=100000256338812&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit