9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Mehaj në familjen Shala: Jeta dhe vepra e gjeneral Shalës është frymëzim për ne

- Advertisement -

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka vizituar sot familjen e gjeneral Shaban Shales, në 10 vjetorin e vdekjes, shkruan Scanner.

“Jeta dhe vepra madhështore e Gjeneral Shalës, krahas heroizmit të Bedri Shalës, shokut të ngushtë të Heroit Bekim Berishës-Abejës, në shërbim të Lirisë dhe Ushtrisë sonë, është frymëzim i veçantë për ne, në proceset që jemi duke zhvilluar” shkruan Mehaj.

Postimi i plotë:

Sot në 10 vjetorin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të çështjes kombëtare, luftëtarit të ditëve të para të UÇK-së, si dhe eprorit të lartë të TMK-së, Gjeneral Shaban Shala, vizitova familjen e tij në Gjergjicë të Drenasit.

Aty u pritëm nga Nënëlokja Taibe, Nana e dy gjeneralëve, Shabanit dhe Heroit të Kombit Bedri Shala, pastaj vëllai dhe ish-bashkëluftëtari, Major Elmiu, i biri -ushtaraku ynë Genci dhe familjarë të tjerë.

Jeta dhe vepra madhështore e Gjeneral Shalës, krahas heroizmit të Bedri Shalës, shokut të ngushtë të Heroit Bekim Berishës-Abejës, në shërbim të Lirisë dhe Ushtrisë sonë, është frymëzim i veçantë për ne, në proceset që jemi duke zhvilluar.

Lavdi e përjetshme jetës dhe veprave të tij madhështore!

Sot në 10 vjetorin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të çështjes kombëtare, luftëtarit të ditëve të para të UÇK-së, si…

Posted by Armend Mehaj on Wednesday, January 5, 2022

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit