-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Mbyllet pjesa e parë, “Shqipet” në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes Moldavisë dhe Shqipërisë, ku “kuqezinjtë” janë duke triumfuar 1 me 0.

Goli erdhi nga pika e bardhë ku Sokol Cikalleshi (25′) realizoi bukur.

‘Shqipet” pos rezultatit janë duke dominuar në çdo aspekt, ndërsa në bartje të topit kanë 62%, për t’ju lënë vendasve vetëm 38%.

Me këtë rezultat do të përsëritet historia, e Shqipëria do të arrijë Evropianin për herë të dytë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit