9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Mbyllen dy diskoteka në Prishtinë

- Advertisement -

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në një aksion të përbashkët me Policinë ka mbyllur dy klube të natës gjatë mbrëmjes të së enjtes në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar për Klankosova.tv, zëdhënësi i AUV-it, Lamir Thaçi, i cili ka thënë se bëhet fjalë për njërën nga diskotekat që operonte në objektin e Hotel Grandit dhe te Pallati i Rinisë.

“Ekipet inspektuese së bashku me njësitë policore kanë intervenuar. Së pari janë zbrazur, pastaj janë gjobitur dhe mbyllur”.

Tutje, Thaçi ka thënë se gjatë ditës së sotme dhe në dy ditët e ardhshme do të ketë inspektime edhe më të ashpra.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit