24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Mbreti i Arabisë Saudite është duke iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore për shkak të temperaturës së lartë

- Advertisement -

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz (88) do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore këtë të diel për shkak të temperaturës së lartë dhe dhimbjes së kyçeve, njoftuan mediat shtetërore.

Mbreti i Arabisë Saudite do t’i nënshtrohet ekzaminimeve në Klinikën Mbretërore në Pallatin Al Salam në Jeddah, një qytet port në Detin e Kuq, njoftoi agjencia shtetërore saudite e lajmeve SPA, duke cituar AP.

Siç u tha, ekipi mjekësor vendosi të kryejë ekzaminime mjekësore për të përcaktuar gjendjen shëndetësore të mbretit saudit, por nuk u dhanë detaje. Gjyqtari-monarku u shtrua në spital për ekzaminime mjekësore në prill dhe më pas u lirua.

Mbreti Salman ka qenë në pushtet që nga viti 2015, por djali i tij, Princi i Kurorës Mohammed bin Salman, besohet se drejton punët e përditshme shtetërore, sipas AP.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit