15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Mbahet për herë të parë “Miss Inteligjenca Artificale”

- Advertisement -

Konkursi është pjesa e parë e një programi të çmimeve të prezantuara nga Çmimet Botërore të Krijuesve të AI (WAICA) dhe partneri i saj i parë, Fanvue, një platformë me abonim që mbështet përmbajtje të AI-së. Sipas faqes së internetit të WAICA, organizata është “e përkushtuar për të njohur arritjet e krijuesve të AI në mbarë botën” dhe konkursi i “Miss AI” do të vlerësojë konkurrentët “në bukurinë e tyre, teknologjinë dhe influencën për të fituar kurorën e Miss AI”, shkruan Revista People.

Gjyqtarët do të marrin në konsideratë elemente klasike të konkurseve të bukurisë si pamja, qëndrimi dhe përgjigjet ndaj pyetjeve, por konkurrentët gjithashtu do të fitojnë pikë për aftësitë e tyre teknike dhe zbatimin e mjeteve të AI-së. Në fund, gjyqtarët do të konsiderojnë arritjen e konkurrentëve në mediat sociale, pra normën e rritjes së audiencës dhe mënyrën se si ata angazhohen me fansat në platformat e tyre.

Një njoftim për shtyp nga WAICA shënon se konkursi “simbolizon një hap madhështor përpara – duke u nisur pothuajse 200 vjet pas konkursit të parë të vërtetë të bukurisë që u mbajt në vitet 1880”. Përdorimi i AI-së është një gjë ndryshe.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit