16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

MAShTI cakton datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë

- Advertisement -

Ministria e Arsimit, Shkencës,Teknologjisë dhe Inovacinit ka marrë vendimin për datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë në këtë vit.

Pjesa e parë e testimit do të mbahet me 26 qershor dhe do të mbajë njohuri nga gjuha amtare, gjuha angleze, historia dhe gjeografia.

Ndërsa pjesa e dytë më 28 qershor.

Kjo pjesë do të mbajë njohuri për lëndën e matematikës, informatikës, kimisë, fizikës dhe biologjisë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit