2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Man United i cakton çmim tronditës Jadon Sanchos

Manchester United do të kërkojë 50 deri në 60 milionë euro për të lënë Jadon Sanchon të largohet në verë, sipas Football Insider.

Reprezentuesi anglez u huazua te ish-skuadra e tij, Borussia Dortmund, në janar pasi u përplas me trajnerin Erik ten Hag. Pasi trajneri holandez nuk arriti të përfshijë lojtarin në humbjen 3-1 nga Arsenali në shtator 2023 për çështje të lidhura me stërvitjen, sulmuesi u kundërpërgjigj, duke pretenduar se kjo ishte e pavërtetë.

Ai bëri një postim në X, por më vonë e fshiu postimin. Megjithatë, 23-vjeçari nuk arriti të bënte paqe me Ten Hag dhe bëri vetëm tri paraqitje në Ligën Premier këtë sezon, duke grumbulluar një kohë totale prej 76 minutash.

Pas kthimit të Sanchos në Gjermani, ai është paraqitur tri herë në Bundesligë dhe ka realizuar dy asistime. Megjithatë, çmimi i cituar nga Football Insider mund të duket i tepruar për një lojtar që nuk ka arritur të përmbushë pritjet.

Ai u transferua te Manchester United për një shumë prej 80 milionë euro në vitin 2021 dhe luajti 82 ndeshje për klubin në të gjitha garat. Nga ato paraqitje, sulmuesi ka shënuar vetëm 12 gola dhe ka dhënë gjashtë asistime.

Raporti i lartpërmendur gjithashtu pretendon se nuk ka gjasa që Borussia Dortmund të nënshkruajë me Sanchon në baza të përhershme gjatë verës. Një e ardhme në Old Trafford për anësorin anglez duket e padiskutueshme për momentin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit