7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Malishevë, vdes një rojtar në vendin e punës

Një rojtar raportohet se është gjetur i alivanosur dje, në vendin e punës në Malishevë.

Policia thotë se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore si dhe ekipi i Emergjencës nga QKMF e Malishevës, ku nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës.

Ndërkohë, me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Në raportin ditor është bërë e ditur se ky rast është ende duke u hetuar.

“Malishevë,28.10.2023-10:47. Është raportuar se një punëtor-roje është gjetur i alivanosur. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore si dhe ekipi i Emergjencës nga QKMF Malishevë dhe nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit, trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit