27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Malisheva debuton me fitore në garat evropiane, mposht skuadrën e Buduqnostit nga Podgorica

- Advertisement -

 

Skuadra e Malishevës ka debutuar me fitore në garat evropiane, teksa e ka mposhtur skuadrën e Buduqnostit nga Podgorica.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, në kuadër të rrethit të parë kualifikues në Ligën e Konferencës u mbyll me shifrat 1:0. Për fitoren e Malishevës u përkujdes Etnik Brruti me supergolin e shënuar në minutën e 67-të.

“Përgëzime për futbollistët, stafin e trajnerëve, drejtuesit e klubit dhe tifozët e Malishevës për këtë fitore historike për klubin dhe për prezantim dinjitoz të futbollit kosovar.

“Urojmë që në ndeshjen e kthimit FC Malisheva ta menaxhojë këtë epërsi dhe të kualifikohet tutje”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit