4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Llapi fiton me rezultat minimal ndaj Feronikelit ’74

Llapi është rikthyer te fitoret pas katër ndeshjeve në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Feronikelin ’74 me rezultat minimal 1-0.

Llapi e nisi më mirë duelin duke krijuar disa raste të mira shënimi.

Megjithatë për të parë golin e parë në ndeshje u desh të pritej minuta e 29-të e ndeshjes kur realizoi Hamdi Namani për 1-0.

Përkundër rasteve të shumta nga të dyja skuadrat, goli i Namanit doli të jetë vendimtar në këtë takim dhe Llapi ndali tre pikët në shtëpi.

Me këto tre pikë Llapi vazhdon të mbetet në pozitën e tretë me 25 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Llapi e zhvillon në udhëtim te Gjilani, derisa Feronikeli ’74 para tifozëve të vet përballet me Lirinë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit