Lladrovci përgëzon Granit Xhakën: Ju i bëni nder kombit!

Pas shpalljes lojtar i vitit 2022 në Zvicër, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka përgëzuar Granit Xhakën, duke theksuar se me meritë të plotë e ka këtë titull, raporton Scanner.

“Krenar me Ty Granit dhe me krejt familjen Tuaj. Ju i bëni nder kombit!”, ka shkruar Lladrovci në instagram.

Postimi në instagram:
Me meritë të plotë, Granit Xhaka, shpallet lojtari më i mirë për vitin 2022 në Zvicër.

Krenar me Ty Granit dhe me krejt familjen Tuaj. Ju i bëni nder kombit! Urime!