28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Lista: Këta janë emrat e 19 deputetëve të koalicionit Fronti Evropian

- Advertisement -

Në bazë të mbi 95 për qind të votave të numëruar, “Fronti Evropian” në zgjedhjet parlamentare ka fituar 19 deputetë.

Televizioni Klan Maqedonia ka nxjerr emrat e kandidatëve që kanë arritur të bëhen deputetë.

Sipas listës e publikuar nga ky televizion këto janë emrat:

Njësia 1

Blerim Bexheti dhe Ilir Hasani.

Njësia 2

Sadulla Duraku, Skender Rexhepi Zejd, Dijana Toska dhe Elmi Aziri.

Njësia 5

Ziadin Sela, Musa Xhaferi, Arbana Pasholli dhe Ismail Jaoski.

Njësia 6

Ali Ahmeti, Talat Xhaferi, Ilire Dauti, Menduh Thaci, Rina Ajdari, Bejxhan Ilijas, lir Demiri, Sali Murati dhe Fatmire Isaki.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit