Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U19, Adil Maliqi, ka publikuar listën e Dardanëve, të cilët janë përzgjedhur për ndeshjet e radhës në kuadër të ndeshjeve miqësore kundër Shqipërisë.

Ndeshja e parë do të zhvillohet më 6 qershor, në orën 18:00, ku Kosova do të përballet me Shqipërinë, në një sfidë që pritet të jetë emocionuese dhe konkurruese.

Ndeshja e dytë do të luhet më 8 qershor, në orën 10:00. Të dyja ndeshjet zhvillohen në stadiumin ‘Egnatia Arena’ në Rogozhinë.