11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Leverkuseni siguron finalen, vazhdon rrugëtimin pa humbje

- Advertisement -

Bayer Leverkuseni është kualifikuar në finale të Kupës së Gjermanisë, pasi mposhti në gjysmëfinale Fortuna Dusseldorfin me rezultat 4-0.

Serinë e golave e nisi Jeremie Frimpong, në minutën e 7’. Ndërsa Amine Adli u përkujdes për golin e dytë, pas asistimi nga Florian Wirtz.

Këta dytë kontribuan mes veti edhe njëherë në minutën e 35’, por këtë herë ishte Wirtz që shënoi dhe Adli që asistoi.

Në pjesën e dytë, Leverkuseni shënoi edhe njëherë në minutën e 60’, me Wirtzin, i cili ishte i saktë nga penaltia.

Në finale, Leverkuseni do të ballafaqohet me Kaiserslauternin, pasi ky i fundit mposhti Saarbrucken, të martën, me rezultat 2-0.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit