26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

LDK-PDK pritet të qeverisin bashkë në Prishtinë!

- Advertisement -

Arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje në Komunën e Prishtinës, ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

Mësohet se LDK ka arritur tashmë marrëveshje me PDK-në, në mënyrë që të votohet kryesuesi i Kuvendit Komunal.

Ndërkaq, Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë, ka njoftuar se asamblistët e tyre do të marrin pjesë në seancën e Kuvendit Komunal në Prishtinë, ku pritet të zgjedhet Kryesuesi i këtij Kuvendi.

Ndryshe, nëse sot nuk zgjidhet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës atëherë kryeqyteti do të shkonte në zgjedhje të reja të jashtëzakonshme.  

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit