25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Lajçak deklarohet pas takimit trepalësh me Bislimin e Petkoviqin: Ramë dakord për një sërë hapash

- Advertisement -

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se pas më shumë e 7 orë ka orë ka përfunduar takimet e sotme të dialogut Kosovë-Serbi në nivel kryenegociatorësh.

Ai ka thënë se kanë diskutuar një mori çështjes dhe aknë rënë dakord për një sërë hapash vijues.

“Sapo përfunduan më shumë se shtatë orë takime në nivelin e kryenegociatorëve. Me Besnik Bislmin dhe Petar Petkoviqin. Ne diskutuam një gamë të gjerë çështjesh dhe ramë dakord për një sërë hapash vijues”, ka shkruar Lajçak në “X’.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit