15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Kurti të enjten udhëton në Mal të Zi për Samitin me liderët rajonalë dhe të BE-së

- Advertisement -

Qeveria ka konfirmuar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian që mbahet këtë të enjtë në Kotor në Mal të Zi.

Zyra e Kryeministrit njoftoi se “liderët e vendeve të rajonit, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara do të diskutojnë Planin e Rritjes për Ballkanin Perëndimor”.

Fjalimet hyrëse të Samitit do të jenë publike.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit