23.8 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Kurti pret në takim Sinanin: Mbështetja për Preshevën nuk ka munguar gjatë qeverisjes sonë

- Advertisement -

Kryeministri, Albin Kurti, e ka pritur në takim kryetaren e ardhshme të Komunës së Preshevës, Ardita Sinanin.

Teksa e ka e uruar për fitoren e saj, Kurti ka shtuar se vëmendja dhe mbështetja e Qeverisë së Kosovës gjatë mandatit të tij, për Preshevën “nuk ka munguar”.

“Mirëprita në kryeministri Kryetaren e ardhshme të Komunës së Preshevës, Ardita Sinani.  E urova për fitoren bindëse dhe e përgëzova për suksesin e arritur. Krahas punës që po vazhdon në njësinë zgjedhore në Leran të Preshevës, meqë aty do të ketë rivotim të enjten e javës që po vjen, Arditën tani e pret një punë tjetër e rëndësishme për ndërtimin e një koalicioni të fortë për një qeverisje të qëndrueshme e në shërbim të qytetarëve. Për këtë të fundit më njoftoi se tashmë ka filluar angazhimin e saj të plotë e të sinqertë.

Vëmendja dhe mbështetja për Preshevën që nuk ka munguar gjatë qeverisjes sonë, vetëm sa do të rritet e shtohet me bashkëpunimin e afërt që do ta kemi”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit