2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

“Kurti e Osmani s’kanë politikë të jashtme”, Hoxhaj: Tri vjet e fundit Kosova se ka këtë politikë

Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj në emisionin “Gallatë”, ka diskutuar për ngjarjet e ndodhura këto vite në vend.

Hoxhaj është shprehur se kryeministri bashkë me presidenten e vendit nuk kanë një politikë të jashtme që tri vitet e fundit, raporton Gazeta10.

“Aktualisht Kosova nuk ka një politikë të jashtme në këto tri vitet e fundit si të them qe politika e jashtme politika e mbrojtjes dhe të sigurisë duhet të jenë me interes nacional, por Kosova për shkak të asaj se si sillet presidentja Osmani, kryeministri Kurti se si sillet ministrja e jashtme Gërvalla nuk kanë politikë të jashtme”, ka thënë ai./Gazeta10/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit