11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Kupa e Gjermanisë, përfundon në gjysmëfinale aventura e paharrueshme e Sarbruckenit

- Advertisement -

Sarbruckeni nuk ka mundur të shkojë më larg se në gjysmëfinalen e këtij edicioni të Kupës së Gjermanisë.

Befasia e kësaj here në këtë garë u mund nga Kaiserslauterni me rezultat 0:2.

Marlon Ritter dhe Almamy Toure i shënuan dy golat që e shpien klubi mysafir në finale ku e pret fituesin e takimit mes Bayer Leverkusenit dhe Dusseldorfit.

Klubi që bën gara në kategorinë e tretë të futbollit gjerman në rrugëtimin për gjysmëfinale kishte eliminuar gjigantin Bayern Munchen, dhe dy klubet tjera elitare, Borussia Monchengladbach dhe Eintracht Frankfurt.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit