31.1 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Kryeministrja e Italisë për një vizitë blic në Shqipëri

- Advertisement -

Paraditja e së mërkurës do ta gjejë kryeministren e Italisë, Georgia Meloni, në një vizitë blic në Shqipëri.

Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, duke iu referuar burimeve doplomatike, raporton se numri një i qeverisë italiane do të mbërrijë në Shëngjin rreth orës 12:20 të së mërkurës. E vetmja ndalesë në këtë vizitë disa orëshe të sajën në vendin tone, nga ku do të inspektojë ndërtimin e qendrës së pritjes të emigrantëve në Shëngjin, sikurse, do të shikojë edhe procesin e ndërtimit të ambienteve akomoduese në Gjadër.

Kryeministria Meloni do të shoqërohet nga një numër i madh gazetarësh italianë.

Të njëjtat burime i thanë Top Channel se kryeministria Meloni dhe kryeministri Edi Rama pritet nga Shëngjini të japin një konferencë për shtyp.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit