30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Haki Abazi “zbulon” se pse shkoi Kurti në Turqi, lidhet me Kodin civil dhe “Javën e krenarisë’

- Advertisement -

Kryeministri Albin Kurti tashmë është kthyer në Kosovë, nga një vizitë disaditore në Turqi.

Gjatë qëndrimit të tij në Turqi, Kurti ka realizuar disa takime të njëpasnjëshme.

E së fundi ai tregoi se ka takuar edhe shkrimtarin e njohur, Orhan Pamuk, i cili e kishte ftuar për darkë.

E pas kësaj ka reaguar ish-bashkëpunëtori i Kurtit, Haki Abazi, i cili vizitën e Kurtit në Turqi e lidhi edhe me deputetët e VV-së të cilët janë duke e kundërshtuar krijimin e Projektkodit civil.

Po vizita në Stamboll në ‘Javën e krenarisë’ në Kosovë është përpjekja personale e krijimit të koalicionit për Kodin civil dhe kapërcimi me dredhi i ndikimit për votat që duhen me ngulm. Tani Greqia nuk kryen punë- duhet kthyer antenën drejt Turqisë”, tha Abazi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit