31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Kryediplomati izraelit tallet keq me kryeministrin spanjoll pas humbjes në zgjedhje, i nxjerr foto me AI

- Advertisement -

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Israel Katz, është tallur me kryeministrin e Spanjës, Pedro Sanchez, dhe me ministren e saj, Yolanda Diaz, pas humbjes së socialistëve spanjollë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian.

Kryediplomati izraelit ka publikuar në rrjetin X një foto që mësa dukej ishte prodhuar me ndihmën e inteligjencës artificiale.

Në pamje, Sanchezii dhe zonja Diaz shihen me vezë të thyera në kokën e tyre.

“Populli spanjoll e ka ndëshkuar koalicionin e Pedro Sanchezit dhe Yolanda Diazit me një humbje kumbuese në zgjedhje. Del se përqafimi i vrasësve dhe përdhunuesve të Hamasit nuk shpaguhet” – shkroi Katz në rrjetin X.

Ministri izraelit po i referohej mbështetjes së Spanjës për Gazën dhe njohjen e një shteti palestinez rishtazi nga Madridi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit